Haber

Dpa: Sinan Ogan kararını önümüzdeki hafta açıklayacak

Alman haber ajansı dpa’nın haberine göre, cumhurbaşkanlığı yarışında ilk turda elenen ATA İttifakı’nın adayı Sinan Ogan, ikinci turda hangi adayı destekleyeceğini önümüzdeki hafta açıklayacak.

Sinan Oğan’ın sözcüsü dpa’ya kararın önümüzdeki hafta açıklanacağını söyledi.

Sinan Oğan seçmeni kime oy verecek?

Bu resmi görüntülemek için lütfen JavaScript’i etkinleştirin ve HTML5 videoyu destekleyen bir web tarayıcısına geçmeyi düşünün

erdoğan ile görüşme

14 Mayıs’ta yapılan ilk tip cumhurbaşkanlığı seçiminde Ogan yüzde 5,17’lik sürpriz oy aldı. Seçim öncesi yapılan anketlerde Oğan’ın oyu yüzde 3 ile 4 arasında çıktı. Oğan, şu ana kadar yaptığı açıklamalarda Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı mı yoksa Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu mu destekleyeceği konusunda bir açıklama yapmadı.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün Dolmabahçe Çalışma Bürosu’nda Sinan Oğan’ı kabul edeceği bildirildi. Oğan’ın bugün Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesi bekleniyordu; ancak bu görüşme henüz gerçekleşmedi.

Oğan, katıldığı bir televizyon programında destek koşullarını sıralamıştı.

PKK, FETÖ, Hizbullah ve her türlü terör örgütüne karşı kesintisiz mücadeleyi şart koşan Oğan, yeni hükümette HDP ve HÜDA PAR’a misyon verilmemesini istiyor.

Sığınmacıların bir takvim çerçevesinde geri gönderilmesini talep eden Oğan, Anayasa’nın ilk 4 maddesi ile Anayasa’nın 66. maddesine dokunulmayacağının garanti altına alınmasını istiyor.

DW,dpa/BO,HT

DW Türkçe’ye VPN ile nasıl erişebilirim?

haber-merkez.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu