Haber

Akşener: Bakanlıkları konuşmadık ama milletvekili adayı olmayacağız

ANKARA (İGFA) –DÜZGÜN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, Habertürk TV canlı yayınında gazeteci Fatih Altaylı’nın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Konuşmasını cuma günü yazdığını ve kasıtlı olarak sert ve anlaşılır bir metin yazdığını belirten Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmediğini ve kendisinden herhangi bir talep gelmediğini söyledi.

“NET OLMAYA DİKKAT ETTİK”

“Sonuçta tarihçiyim, toplum bilincine sahibim” diyen Akşener, “28 yıldır siyasetin içindeyim. Bir siyasi partinin mutfağını yönettim. Sert gibi algılanabilir ama aslında dikkat ettim. açık olduğu gerçeğine. Aşırı netlik beni genellikle rahatsız eder. “Hayır, biz beşimiz böyle düşünüyoruz. “Teklifleriniz keyfi takdir değil,” o zaman netleşeceksiniz. Çünkü siz, ben kendimden bahsediyorum , Şahsen bir şey istemiyorum” dedi.

6’lı Geçiş Masası’ndaki krize ilişkin değerlendirmelerde de bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Herkes bana ‘masadan kalktı’ diyor ama bu kadar değil, ben değil, masa kalktı…” dedi.

Akşener, “Meral Akşener birinci genel başkan yardımcısı olmak istiyor, kazanacak aday öyle diyor. Bu tamamen yalandır” dedi. Bizimle konuştuğunu söylerlerse, bu programdan çıkar çıkmaz siyaseti bırakmaya hazırım” dedi.

“BAKANLIKLARI KONUŞMADIK AMA PARLAMENTO ADAYI OLMAYACAĞIZ”

Akşener, “Şu anda cumhurbaşkanı yardımcısı olacağız dedik, onun için milletvekili olmayacağız” diyen Akşener, “Kendi adıma şunu söyleyebilirim, milletvekili adayı olmaya kalksam, milletvekilliği yapmam. bu işe inanın Mansur Yavaş Bey’in ve Ekrem İmamoğlu Bey’in işi bizimkinden biraz farklı Kılıçdaroğlu atayacak burada bizim savcı olduğumuzu söylemenin yolu milletvekili adayı olmadığımızdan geçiyor. arkadaşlarımız her partiden milletvekili seçilecek, bazı yerlerde işbirliği yapacağız, mümkün olduğu kadar çok milletvekili çıkarmak isteyeceğiz. Ancak aday olmayacağız. Bakanlıkları konuşmadık” dedi.

haber-gundogmus.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu